Kullanıcı Adı: Şifre    
   
  veya Üye olun | Şifremi unuttum
  Arama / Gelişmiş Arama  
   
Skip Navigation LinksArşiv (June 2004) > İş Dünyası > İş Dünyası / Haziran 2004
İş Dünyası
İş Dünyası / Haziran 2004
Neşe Vona - Gazi Kara
Sakıp Ağa’nın koltuğunu Güler Sabancı devraldı
Sakıp Sabancı’nın vefatıyla boşalan Hacı Ömer Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Güler Sabancı getirildi. Sabancı ailesinde üçüncü kuşağı temsil eden Güler Sabancı, bugün hayatta olmayan kardeşlerden İhsan Sabancı’nın kızı. TED Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, çalışma hayatına 1987 yılında Lassa Lastik’te başlayan Güler Sabancı, son olarak Sabancı Holding Lastik ve Takviye Malzemeleri ve Sabancı Holding İnsan Kaynakları Komitesi Başkanlığını yürütüyordu.
 
Seçebildiğiniz kadar Aker eşarp
28 yıldır birbirinden güzel desen ve renkleri estetik ve kaliteden ödün vermeden buluşturan Aker Eşarp, 2004 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu müşterilerinin hizmetine sunuyor. Geniş bir alan üzerine kurulu, Avrupa standartlarına uygun Çorlu tesislerinde, 250 kişilik uzman kadrosuyla Aker, eşarptan kravata pek çok ürünü kalite anlayışıyla üretiyor. Aker, ürünlerini Avrupa’dan Afrika’ya dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor. Arzu edilen ebatta her yıl 400 yeni desen üreten Aker, polyesterden ipeğe kadar uzanan geniş bir ürün portföyüne sahip. Ürünlerinde Aloe Vera etkisine sahip konsantre yumuşatıcı kullanan Aker, 11 yıldır Pierre Cardin eşarplarının Türkiye lisansörlüğünü yapıyor. “Seçebildiğiniz kadar özgürsünüz” sloganıyla her kesimden bayana hitap eden Aker, herkesin gardırobuna girmeyi hedefliyor.  
 
Türkiye, dünya akıllı kart merkezi olacak
Dünyada her geçen gün yenilenerek gelişen teknolojiyi, %100 Türk sermayeli Plastkart şirketi çok yakından takip ediyor. 2000 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan Plastkart, Türkiye’nin ilk ve en büyük akıllı kart üreticisi. Dünyadaki akıllı kart üretimi ve personalizasyonu yapan 4 şirketten birisi olan Plastkart, TSE tarafından da belgelendirildi. Silivri’de 6000 m2 alana kurulu üretim tesisinde, ileri teknoloji ürünü makine parkı ve güvenlik sistemleri ile dünyadaki sayılı üretim tesislerinden birine sahip olan Plastkart, aynı zamanda TUVIT-TU4 belgesine de sahip. Üzerinde hafıza ve mikroişlemcili çip barındıran temaslı-temassız kartlarla plastik kart ve kartonlardan oluşan ürün yelpazesiyle Türk Telekom’un tek tedarikçisi olan bir şirket. Plastkart, yüksek güvenlik standartlarını garanti etmek ve müşterilerinin güvenini devamlı kılmak önceliğiyle dünyanın en büyük kart üreticisi Gemplus’la yaptıkları işbirliği sonucunda Türkiye’yi akıllı kart merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.
 
DESİ 2004’e yatırımlarla girdi
Ülkemizde 1985 yılından beri elektronik güvenlik sistemleri konusunda tasarım, üretim, dağıtım ve servis faaliyetleri gösteren DESİ, 2004 yılına yeni yatırımlarla girdi. Bünyesindeki deneyimli Ar&Ge ekibiyle yurt dışından hiçbir destek almaksızın 20’nin üstünde “faydalı model” ya da “endüstriyel tasarım” patenti almayı başaran DESİ, değişen pazar beklentileri ve müşteri istekleri doğrultusunda ürün yelpazesini genişletiyor. Ürünlerini Almanya, Hollanda, Bulgaristan gibi ülkelerdeki binlerce kullanıcıya da ulaştıran DESİ, iç piyasada %50 pazar payına sahip.
 
Kilim her eve girmeye hazırlanıyor
1976 yılında kurulan ve Türk mobilya sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Kilim Mobilya, alanında en iyi hizmet prensibiyle müşterilerinin karşısında. 2000 yılında büyük bir yatırım yaparak ürün yelpazesine, son model teknolojiyle donatılmış ‘modüler mobilya’yı da katan Kilim; oturma grupları, köşe takımları, yataklar, ev tekstili, yatak odaları, genç odaları, TV sehpası, bilgisayar masası, çalışma masası, vestiyer ve yemek odası çeşitleriyle müşterilerine hizmet veriyor. Modern imalat sistemleriyle donanmış tesislerinde, her gün 650 çalışanıyla müşterilerinin mobilyalarından bekledikleri memnuniyeti artırmaya çalışan Kilim, 1000’e yakın ürün çeşidini dünyanın 20’den fazla ülkesine ihraç ediyor. Türkiye genelinde 4 Bölge Müdürlüğü, 10 Bölge Bayiliği ve 1000’i aşkın satış noktasıyla ; dünya genelinde ise 15 distribütörüyle çalışan Kilim, kendine has tasarımı ve zengin çeşitleriyle müşterilerine en iyi hizmet ve kaliteyi taahhüt ediyor.

Paylaş Tavsiye Et